Nordic Walking
Zielona Puławska Piątka
Jesienny Rajd Nordic Walking 2017
Jesienny rajd Nordic Walking 2016

Jesienny Rajd NW w okolicach Gołębia

Drukuj
Kategoria: Nordic Walking Aktualności 2016
Opublikowano
Maryla

DSC 0063

99 osób zgłoszonych, a 62 osoby przyjechało i poszło pospacerować z kijkami
nordic walking na trasie 3 lub 10 - kilometrowej. 

Okazało się, że w deszczowej jesiennej aurze lasy bonowskie też są przepiękne. Odpowiednie buty i strój pozwalają bezpiecznie przemieżać leśne ścieżki. A jak na zakończenie można ogrzać się przy ognisku i posilić ciepłą zupą to jest jeszcze lepiej.

Rozpoczeliśmy na Łąkach Bonowskich. Trudno było nie trafić.

Na środku łąk stał duży namiot Gminy Puławy, a przy nim wóz strażacki. Wszyscy zbierali się właśnie w tym miejscu. Marzena Skibińska Sobczuk, wraz z innymi instruktorami nordic walking, poprowadziła kurs prawidłowego chodzenia z kijkami, a później wspólną rozgrzewkę. Pomimo stale siąpiącego deszczu, energia i dobre humory pasjonatów chodzenia z kijkami nie opuszczały. 2 grupy: mniej i bardziej zaawansowanych piechurów, pod opieką grupy Strzelców rozeszło się na czerwaną trasę NW.

Około godziny 13-tej wszyscy ponownie spotkaliśmy się w Bonowie przy ognisku. Dzięki Towarzystwu Przyjaciół Gołębia mogliśmy poznać historię tego miejsca opowiadaną przez osoby, których rodziny jeszcze przed II wojną światową tu mieszkały.

Przedstawiały się również zespoły NW, które przyjechały na rajd z całej Lubelszczyzny. DZIĘKUJEMY Wam serdecznie! Radzyń Podlaski, Ryki, Łuków, Biała Podlaska, Dęblin to tylko niektóre miejscowości reprezentowane na Rajdzie.

Nie zabrakło również wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych zawodników. Pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody były tylko dodatkiem do dobrej zabawy w ten rześki, jesienny dzień.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach na ścieżkach nordik walking!